آبلوموف

« صدای همهمه می آید
و من مخاطب تنهای بادهای جهانم »

سهراب سپهری


« دانایان ناموختگانند
آموختگان، ندانند »

لائو دزو

بایگانی
پربیننده ترین مطالب

ادعیه یا ادویه ؟!!!

شنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۹:۱۷ ب.ظ

  امروز پیامک داده بود برای کاری استخاره گرفته و خوب نیامده است . به یاد روزهایی افتادم که مرا چون احمقی در کوچه پس کوچه های محله های شهری کوچک و بزرگ، این سو و آن سو کشانده بود . برای یافتن آدرس دعانویسی که از دوست وآشنا و همکاری گرفته بود. 

  پول هایی که از کیسه اش رفته بود و عدد و رقم هایی که از من پنهان مانده بود . وقتی می گفتم : « عزیز من ! کل اگر طبیب بودی سرخود دوا بکردی !!!! ... »جواب من این بود : « ناراحت نباش چیزی از جیب تو نمی ره ! »

  روزهای بسیاری گذشت بی هیچ گشایش و فرجی . اتفاقات بد و بدتری افتاد با همان توسل ها به خوب و بد بودن جواب استخاره ها . و ما فارغ از این بودیم که برای بسیاری از کارهای روزمره مان خودمان قادر به تصمیم گیری درست هستیم.اما دریغ! ... و من آخر نفهیمدم پس دلیل این توسل چیست ؟ چه وقت خوب و بد بودن گام زدن در مسیری، درست از آب در خواهد آمد ؟!!!

نظرات  (۳)

۱۰ آذر ۹۷ ، ۲۲:۰۵ منتظر اتفاقات خوب (حورا)
استخاره که اشتباه نیست ولی نه برای هر قدمی!
پاسخ:
بله ! نه برای هر قدمی !
سوراخ دعا رو گم کردیم حقیقتا
پاسخ:
بالاخره یاد می گیریم :)
خیلی ها اینطور هستند.
شاید بهترین راه حل این باشد که آدم زودتر تصمیم بگیرد و نگذارد کار به آنجاها بکشد. 
پاسخ:
با علم به کاری و آگاهی از جوانب کاری آن می توان بسیاری از ترس ها رو حذف کرد . ترس و خرافه از ناآگاهیه . سرعت عمل شاید بعضی جاها جواب بده ولی آن هم با آگاهی باید همراه باشه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">